Pokaż menu

Wydawnictwo
Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Biotechnologia 2020. O co najczęściej pytamy? (miękka okładka)
Książka ((miękka okładka))
(Księgarnia UPP)
Kliknięcie przycisku powoduje przeniesienie na zewnętrzną platformę udostępniania lub sprzedaży.

Sposób cytowania
Szalata, M., Słomski, R., Twardowski, T. (red.). (2020). Biotechnologia 2020. O co najczęściej pytamy?. Poznań: Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

„Biotechnologia 2020. O co najczęściej pytamy?” to kompendium wiedzy na temat najważniejszych problemów współczesnego świata. W dobie pandemii koronawirusa wiele osób szuka rzetelnej naukowej informacji dotyczącej takich zagadnień, jak szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, odporność populacyjna, wykorzystanie surowicy ozdrowieńców czy testy diagnostyczne.
Czytelnik znajdzie tu odpowiedzi na blisko 200 pytań kluczowych dla zrozumienia istotnych globalnych mechanizmów, które wpływają na nasze codzienne życie – jak choćby żywność genetycznie zmodyfikowana, GMM i GMO, Europejski Zielony Ład czy Konwencja o różnorodności biologicznej. Nie unikano też trudnych pytań, np. o ksenotransplantację czy zwierzęta transgeniczne.
Osoby zainteresowane prawnym aspektem omawianych tu kwestii znajdą w książce przydatne informacje o obowiązujących regulacjach unijnych – odpowiednich dyrektywach i rozporządzeniach, jak również o polskich ustawach i przepisach w tym zakresie.
Świetnym uzupełnieniem publikacji jest zamieszczony w ostatnim rozdziale słownik pojęć.
Dlaczego warto przeczytać? Przede wszystkim dlatego, że jak napisał recenzent tej pozycji, prof. dr hab. J.O. Horbańczuk: „Zdaniem wielu ekspertów biotechnologia stała się w XXI wieku jedną z trzech – obok informatyki i telekomunikacji – najważniejszych dziedzin gospodarki światowej, która wpływa na jakość naszego codziennego życia”.

Książka w formie bezpłatnego ebooka jest dostępna tutaj: https://publikacje.pan.pl/book/137621/biotechnologia-2020-o-co-najczesciej-pytamy

1. Wstęp
2. Biotechnologia w ogólnym zarysie i jej historia
3. Biotechnologia a opinia publiczna
4. Biotechnologia a uregulowania prawne
5. Legislacja biotechnologii w Polsce
6. Patenty
7. Organizmy genetycznie modyfikowane
8. Żywność genetycznie zmodyfikowana
9. Inżynieria genetyczna i jej wpływ na człowieka
10. Biotechnologia zwierząt
11. Perspektywy rozwoju nowoczesnej biotechnologii
12. Trudniejsze lub mniej znane pojęcia występujące w biotechnologii oraz instytucje/organizacje zajmujące się biotechnologią
Literatura

978-83-7160-982-4
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
 
ISBN: 978-83-7160-982-4
Rok wydania: 2020
Wyd. I
Strony: 256
Wersja papierowa: oprawa miękka
Licencja: komercyjna

Dostępność: w magazynie
Cena: 45,00 zł

Nasze kategorie

inne
Crossref iBuk Plagiat SWSW