Tekst należy pisać czcionką 12-punktową, z interlinią 1,5. Wyróżnienia w tekście warto ograniczyć do minimum. Ryciny i tabele można umieszczać blisko ich powołania w tekście podstawowym lub na osobnych stronach, zaznaczając miejsca, w których powinny być wstawione.
Ryciny, fotografie czy schematy numerować kolejno i nazywać je rycinami lub rysunkami. Wielkość rycin nie może przekraczać formatu B5 (12,5 × 19,5 cm). Podpisy do rycin i pojawiające się na nich teksty są najbardziej czytelne, jeśli zastosuje się czcionkę bezszeryfową 9 pkt.
Tabele numerować kolejno.
Liczby dwu-, trzy- i czterocyfrowe w tekście podstawowym należy pisać łącznie (np. 5234); począwszy od liczb pięciocyfrowych stosuje się odstęp co 3 cyfry, licząc od prawej strony (np. 15 725). W liczbach dziesiętnych w publikacjach polskojęzycznych należy stosować przecinek (np. 2,3), a w języku angielskim kropkę (2.3).
Jednostki. Obowiązuje układ SI.
Wersja elektroniczna tekstu powinna być wiernym odzwierciedleniem wydruku.
Ilustracje warto dostarczyć jako odrębne pliki w formacie graficznym (na przykład .jpg). Rysunki tworzone w programach Word i Excel powinny być dołączone w osobnych plikach (na przykład .doc, .docx, .xls, .xlsx). Prosimy dołączać rysunki w formatach programów, w których je przygotowano, czyli w plikach źródłowych (np. jeżeli rysunek powstał w programie Corel Draw czy Excel, prosimy dołączyć go w pliku oryginalnym).