• Księgarnia Uniwersytecka nieczynna w dniach 29.04–05.05.2024

Drodzy Czytelnicy,

od 29 kwietnia do 5 maja 2024 roku Księgarnia będzie nieczynna. Zamówienia internetowe złożone w tych dniach zostaną zrealizowane w poniedziałek 6 maja.

• Nominacja do Nagrody im. Józefa Łukaszewicza za monografię o Józefie Rivolim

• Sukces Wydawnictwa UPP w konkursach Poznańskich Targów Książki 2024

W dniach 8–10 marca 2024 r. odbyły się Poznańskie Targi Książki. Temu ważnemu wydarzeniu jak co roku towarzyszyły konkursy edytorskie. Tym razem zdobyliśmy aż dwie nagrody – w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki oraz w Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.

• Wydawnictwo UPP na Targach Książki w Poznaniu | Pawilon 7A, stoisko 63

W dniach 8-10 marca 2024 r. zapraszamy na Poznańskie Targi Książki odbywające się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (równocześnie i w sąsiedztwie Targów Edukacyjnych 2024). Wszystkich ucieszy bogata oferta wydawnictw dużych i mniejszych oraz ciekawe propozycje dodatkowe, np. spotkania z autorami, giełda winyli, strefa bookmediów, atrakcje dla dzieci (propozycje książkowe, warsztaty czy konkursy)

• Księgarnia Uniwersytecka nieczynna w dniach 12–13.02.2024

Drodzy Czytelnicy,

w poniedziałek i wtorek 12 i 13 lutego 2024 roku Księgarnia będzie nieczynna. Zamówienia złożone przez internet realizujemy dla Was bez zmian. Przepraszamy za utrudnienia.

• „Wieści Akademickie” nr 4, 2023

Zapraszamy do lektury czwartego numeru „Wieści Akademickich” Człowiek i zwierzęta: współistnienie, wyzwania i odpowiedzialność.

• Komitet Redakcyjny Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Posiedzenie Komitetu Redakcyjnego Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyło się 22.11.2023 r.

• 26. Targi Książki w Krakowie

Zapraszamy na nasze stoisko stoisko B4 w sali Dunaj na Targach Książki w Krakowie

• Plan wydawniczy na 2024 rok

Prosimy o składanie wniosków na wszystkie prace zaplanowane do opublikowania w Wydawnictwie Uniwersytetu Przyrodniczego• rozprawy naukowe • inne prace naukowe (np. monografie) • podręczniki, skrypty i inne publikacje dydaktyczne • materiały konferencyjne, jubileuszowe i inne w terminie do 31 października 2023 roku.

• Komitet Redakcyjny Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Posiedzenie Komitetu Redakcyjnego Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyło się 11.09.2023 r.

Zobacz więcej

• Impact Factor dla czasopisma „Acta Scientiarum Polonorum Technologia Alimentaria”

W Journal Citation Reports za rok 2022, opublikowaym przez Clarivate Analytics,  “Acta Scientiarum Polonorum Technologia Alimentaria” otrzymały swój pierwszy Impact Factor, który wyniósł 1,5.

• XXVII Konferencja Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych

„Dokąd zmierza publikowanie naukowe? Otwarty dostęp w teorii i praktyce”, Warszawa, 15–16 czerwca 2023 r.

• XXVII Poznański Przegląd Książki Naukowej

Na początku czerwca br. Wydawnictwo UPP uczestniczyło w otwarciu XXVII Poznańskiego Przeglądu Książki Naukowej w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu. Wydawnictwo UPP, które uczestniczy w Przeglądzie od wielu lat, również prezentuje tytuły naszych autorów w Bibliotece UAM. Wystawa w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 38/40 będzie czynna do końca lipca 2023 r.

Zobacz więcej

• Wyróżnienie specjalne za opracowanie edytorskie publikacji „Staphylinina (Coleoptera: Staphylinidae) of Poland”

Miło nam poinformować, że Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zdobyło wyróżnienie specjalne za opracowanie edytorskie publikacji Staphylinina (Coleoptera: Staphylinidae) of Poland pod redakcją naukową Andrzeja Mazura i Andrzeja Melke.

• „Wieści Akademickie”

Zapraszamy do lektury numeru „Wieści Akademickich”.

Zobacz więcej

• Fundacja Zakłady Kórnickie i dofinansowanie publikacji „Wierzenica Augusta Cieszkowskiego”

Wydawnictwo UPP otrzymało wsparcie z Fundacji Zakłady Kórnickie na dofinansowanie publikacji Wierzenica Augusta Cieszkowskiego, będącej zwieńczeniem konferencji z okazji 180. rocznicy osiedlenia się Augusta hr. Cieszkowskiego w Wierzenicy, która odbyła się w czerwcu zeszłego roku.

• Crossref iBuk Plagiat SWSW