Pokaż menu

Wydawnictwo
Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Polsko-angielski leksykon terminologii urządzania lasu i specjalności pokrewnych (miękka okładka)
Książka ((miękka okładka))
(Księgarnia UPP)
Kliknięcie przycisku powoduje przeniesienie na zewnętrzną platformę udostępniania lub sprzedaży.

Sposób cytowania
Miś, R., Woźniak, K. (2014). Polsko-angielski leksykon terminologii urządzania lasu i specjalności pokrewnych. Poznań: Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Leksykon został opracowany w Katedrze Urządzania Lasu na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Powstał z potrzeby uzupełnienia ośmiotomowego słownika IUFRO (International Union of Forest Research Organizsations) o terminy w języku polskim.
Hasła i definicje zamieszczone w leksykonie dotyczące urządzania lasu obejmują inwentaryzację siedlisk i drzewostanów, taksację oraz plan urządzania lasu dla nadleśnictwa na okres najbliższego dziesięciolecia.  Uwzględniono również terminy z dziedzin pokrewnych: hodowli i użytkowania lasu, fitosocjologii, ochrony lasu i całej przyrody, gleboznawstwa leśnego, a także systemu informatycznego Lasów Państwowych (SILP).  Część bazy danych dotyczących terminów oraz definicji w ujęciu Międzynarodowego Związku Instytutów Badawczych Leśnictwa (Griess i Kurt 1998) powstała dzięki pracom magisterskim Anety Patriak (2005) i Katarzyny Woźniak (2006). Leksykon uwzględnia terminologię gospodarstwa leśnego prowadzonego w Polsce według zasad trwale zrównoważonej gospodarki, zawiera także wybrane terminy związane z prawodawstwem Unii Europejskiej.
Rozwój współpracy zagranicznej pracowników i studentów wydziałów leśnych uczelni wyższych w Warszawie, Poznaniu i Krakowie oraz w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym, a jednocześnie rosnące zainteresowanie obcokrajowców studiami leśnymi w Polsce sprawiają, że niniejszy leksykon może być przydatny zarówno w środowisku naukowym, jak i w gronie leśników praktyków.

978-83-7160-732-5
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
 
ISBN: 978-83-7160-732-5
Rok wydania: 2014
Wyd. I
Strony: 475
Wersja papierowa: oprawa miękka

Dostępność: w magazynie
Cena: 47,00 zł
Crossref iBuk Plagiat SWSW