Pokaż menu

Wydawnictwo
Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Podstawy łowiectwa ()
Książka ()
(Księgarnia UPP)
Książka (oprawa miękka)
(Księgarnia UPP)
Kliknięcie przycisku powoduje przeniesienie na zewnętrzną platformę udostępniania lub sprzedaży.

Sposób cytowania
Kamieniarz, R. (2022). Podstawy łowiectwa. Poznań: .

Podstawy łowiectwa to zwięzły podręcznik przeznaczony nie tylko dla studentów kierunków przyrodniczych oraz dla myśliwych i osób, które chcą dołączyć do tego grona, lecz także dla leśników i pracowników instytucji koordynujących gospodarkę łowiecką. Dziś w tej dziedzinie oczekuje się bowiem profesjonalizmu. W przeciwnym razie polowanie, jako bezpośrednie ingerowanie w naturę, nie będzie akceptowane.
Do przeszłości należą czasy, w których zabijanie zwierząt nie budziło emocji. Od wielu lat podejście społeczeństwa ewoluuje, stąd już w 1997 roku we wstępie do ustawy o ochronie zwierząt zapisano: „zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą”, a także „każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania, oraz zapewnienia opieki i ochrony”.
Zezwolono na ich zabijanie m.in. podczas polowań, ale zakazano znęcania się oraz dopuszczania do takich sytuacji. Uzupełnieniem aktualnej wiedzy zawartej w tej książce są przedstawione liczne możliwości zastosowania jej w praktyce. W dobie regresu niektórych populacji, a nadmiernego rozwoju innych wdrożenie wyników badań i opracowanie metodyki określonych działań stanowi wyzwanie dla osób podejmujących decyzje i/lub prowadzących zabiegi w ramach gospodarki łowieckiej. Kilka instrukcji pomocnych w praktyce, które współtworzyłem i/lub testowałem w polskich łowiskach, znajduje się na końcu – w formie załączników.
[fragment Przedmowy]
 

978-83-67112-07-9
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
 
ISBN: 978-83-67112-07-9
Rok wydania: 2022
Wyd. I
Strony: 458
Wersja papierowa: oprawa twarda

Dostępność: w magazynie
Cena: 120,00 zł

Nasze kategorie

podręcznik akademicki
Crossref iBuk Plagiat SWSW