XXVII Poznański Przegląd Książki Naukowej

Data opublikowania: 2023-06-28 13:07:14

Na początku czerwca br. Wydawnictwo UPP uczestniczyło w otwarciu XXVII Poznańskiego Przeglądu Książki Naukowej w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem prof. dr. hab. Bogumiły Kaniewskiej, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wystawa jest przeglądem tytułów uznanych przez wydawców za ważne i najwartościowsze w ofercie. Dotychczasowe edycje świadczą, jak ważnym ośrodkiem wydawniczym książki naukowej jest akademicki Poznań. Tym razem prezentowano książki z 2022 r. Na wystawę przysłało swoje propozycje ponad 20 poznańskich wydawców naukowych.

Po otwarciu wystawy odbył się panel dyskusyjny „Wydawcy i rynek książki – współczesne wyzwania” z udziałem przedstawicieli poznańskich instytucji wydawniczych. Spotkanie moderowała Katarzyna Kamińska – dyrektor Biblioteki Raczyńskich, a uczestniczyli w nim: dr Małgorzata Dąbrowicz (Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu), Joanna Gacy-Wyczółkowska (Wydawnictwo Miejskie Posnania), prof. UAM dr hab. Katarzyna Krzak-Weiss (Wydawnictwo „Poznańskie Studia Polonistyczne”), Michał Staniszewski (Wydawnictwo Nauk Społecznych i Humanistycznych UAM), dr Eliza Szybowicz (Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu).

Wydawnictwo UPP, które uczestniczy w Przeglądzie od wielu lat, również prezentuje tytuły naszych autorów w Bibliotece UAM.

Wystawa w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 38/40 będzie czynna do końca lipca 2023 r.